Która technologia najtańsza?

Która technologia najtańsza?

Obecne czasy zmuszają inwestorów, a także osoby prywatne do poszukiwania oszczędności podczas budowania domu. Wielu z nich zastanawia się w jaki sposób można zmniejszyć koszty, na czym zaoszczędzić. Według opinii klientów i specjalistów nie powinno oszczędzać się na materiałach budowlanych. Postawienie domu to inwestycja na kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat.

W związku z tym produkty, które zostaną użyte do wzniesienia ścian powinny być trwałe, solidne, najlepiej certyfikowane. Istnieją różne technologie budowania domu i każda z nich będzie się różniła kosztorysem. Najbardziej popularne technologie Wśród najbardziej popularnych domów wyróżnia się domy: murowane, szkieletowe, z bali, prefabrykowane, energooszczędne i standardowe. Każda z tych technologii ma swoje plusy i minusy.

Ich oscylacja będzie miała na względzie poniesione koszty, wytrzymałość konstrukcji, jakość materiałów, a także energooszczędność. Najbardziej klasyczną i tradycyjną metodą jest postawienie murowanych ścian. Jest to metoda znana od wielu lat, która jest nieco droższa, jednak solidniejsza i trwalsza. Popularna jest również cegła, jaka jest godna rozważenia ze względu na doskonałą izolację cieplną.

Technologia szkieletowa – czy warto? Ciepły i ponoć bardzo zdrowy jest dom z bali, który wznosi się szybko, jednak ze względu na dobrych fachowców cena może być porównywalna jak w przypadku domu murowanego. Z opinii wielu osób wynika, że najbardziej ekonomiczną i najtańszą metodą jest technologia szkieletowa. Najbardziej popularna jest ona w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, a także coraz częściej w krajach skandynawskich. Zaletami tej technologii jest krótki czas realizacji, dobra ochrona cieplna domu, możliwość budowania w zimie, mały ciężar budynku oraz łatwość przebudowy i modernizacji.

Biorąc pod uwagę ilość zalet, można się zastanowić nad wybudowaniem domu w takiej technologii. .

żaluzje zewnętrzne
IZO Sklep
www.eugeniuszmalkowski.pl